sevelamer tabletler. sevelamer karbonat tabletleri – hasta

Sevelamer’i günde üç kez yemekle birlikte al.

Sevelamer Hakkinda

Böbrek hastalığı olan insanlar, böbrekleri düzgün çalışmadığı için kandaki fosfat düzeylerini yükseltebilir. Bu fazla fosfat daha sonra vücuda bırakılabilir ve komplikasyonlara neden olabilir. Sevelamer, yiyeceklerde yenilen fosfatlarla birleşerek çalışır. Bu, kandaki toplam fosfat miktarını azaltır ve neden olabileceği sorunları azaltmaya yardımcı olur.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan kişiler için uygun değildir ve bazen bir ilaç ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu sebeplerden dolayı sevelamer almadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo sevelamer ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üretici bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

İlaçtan dolayı olabileceğini düşündüğünüz başka semptomlar yaşarsanız, lütfen daha ileri tavsiyeler için doktorunuzla veya eczacınızla görüşün.

Asla öngörülen dozu aşmayınız. Sizin veya başkasının ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.