skrotal şişme

Skrotal şişme, skrotumun anormal genişlemesidir. Testisleri çevreleyen kesenin adı budur.

Nedenler

Skrotal şişme nedenleri arasında

İçinde; testis torsiyonu; skrotum, testis bükülür ve kan tedarikini kaybeder. Bu ciddi bir acildir. Bu büküm çabucak rahatlamazsa, testis kalıcı olarak kaybedilebilir. Bu durum son derece acı vericidir. Hemen 911’i arayın veya sağlık uzmanınıza derhal bakın. Kan dolaşımını birkaç saat kaybetmek doku ölümüne ve testis kaybına neden olabilir .; Nedenler; Skrotal şişme nedenleri arasında

Bazı tıbbi tedaviler; Konjestif kalp yetmezliği; Epididimit; Fıtık; Hidrosel; Yaralanma; orşit; Genital alanda cerrahi; Testis torsiyonu; Varikosel; Testis kanseri

İlk 24 saat boyunca buz torbasına buz paketleri uygulayın, ardından şişmeyi azaltmak için sitz banyolar uygulayın.; Ağrı şiddetli olursa, ağrıdan kurtarmaya ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olmak için skrotumun hemen altındaki bacaklar arasına sarılı bir havlu koyun, ancak torsiyon olmadığından emin olmak için tıbbi yardım alın .; Günlük aktiviteler için gevşek bir atletik destekçi giyin.; Şişme yok olana kadar aşırı aktiviteden kaçının.

Açıklanamayan bir skrotal şişliğe dikkat edin .; Şişme acı verir .; Testis toprağın var.

Fiziksel muayene büyük olasılıkla skrotum, testisler ve penisin ayrıntılı bir muayenehanesini içerecektir. Fiziksel bir muayene ve öykü kombinasyonu, herhangi bir teste ihtiyacınız olup olmadığını belirleyecektir.

Açıklanamayan bir skrotal şişliğe dikkat edin .; Şişme acı verir .; Testis toprağın var.

Bu sağlık durumunu evde nasıl tedavi edebilirim?

Bu soruna yardımcı olması için yapabileceğiniz şeyler

Doktora ne zaman gelmelisin

Varsa sağlık kuruluşunuzu arayın.

Şişkinlik ne zaman gelişti? Aniden mi çıktı Kötüleşiyor mu? Şişkinlik ne kadar büyüktür (“normalin iki katı” veya “bir golf topunun boyutu” gibi)? Şişme sıvı gibi görünüyor mu? Şişik alanda doku hissediyor musun? Şişkinlik skrotumun bir bölümünde mi yoksa tüm skrotumda mı? Şişme her iki tarafta aynı mı (bazen şişmiş bir skrotum aslında büyümüş testis, testikül yumrusu veya şişkin kanalı) ?; Genital bölgede ameliyat, yaralanma veya travma geçirdi mi? Yakın zamanda bir jenital enfeksiyonunuz oldu mu ?; Yatakta yattıktan sonra şişme var mı ?; Başka belirtiler var mı?; Skrotumun çevresinde herhangi bir ağrı var mıdır?

Doktoru ziyaret ettiğinde neler beklenir

Sağlık uzmanınız fiziksel muayene yapacak ve aşağıdaki soruları içerecek tıbbi geçmişi olacaktır.