kene kaldırma

Keneler, ormanda ve tarlalarda yaşayan küçük, böcek benzeri canlılardır. Geçmişteki çalıları, bitkileri ve çimleri fırçalarken size bağlanırlar. Bir kere, keneler sık ​​sık ılık, nemli bir yere taşınır. Koltukaltı, kasık ve saçlarda sıklıkla bulunurlar. Keneler cildinize sıkıca yapışır ve yemekleri için kan çıkarmaya başlar. Bu işlem ağrısızdır. Çoğu kişi kene ısırıklığını fark etmez.

Nedenler

Kalemler, bir kalem silgi boyutu hakkında oldukça büyük olabilir. Ayrıca, görmek çok zor oldukları kadar küçük olabilirler. Keneler birçok sağlık koşuluna neden olabilir. Bunlardan bazıları ciddi olabilir .; hususlar; Çoğu kene hastalık taşımazken, bazı kene neden olabilir

Colorado kene humması; Lyme hastalığı; Rocky Mountain lekeli ateş; tularemi

Döküntü; Ateş ve baş ağrısı da dahil grip benzeri semptomlar; Eklem ağrısı veya kızarıklık; Şişmiş lenf düğümleri

Göğüs ağrısı; Kalp çarpıntısı; İlaca cevap vermeyen gittikçe şiddetli baş ağrısı; Felç; Şiddetli başağrısı; Nefes darlığı

Herhangi bir işaretiniz varsa doktorunuzu arayın.

Bu sağlık durumunu evde nasıl tedavi edebilirim?

Eve döndükten sonra

Doktora ne zaman gelmelisin

Kene işaretinin tamamını kaldıramıyorsanız, doktorunuzu arayın. Ayrıca gelişirseniz, kene ısırıklarını takip eden günlerde de arayın.

Kıyafetlerini çıkar. Saç deriniz dahil tüm cilt yüzeylerinize yakından bakın. Keneler, vücudunuzun uzunluğuna hızla tırmanabilir .; Bazı keneler büyüktür ve bulunması kolaydır. Diğer keneler oldukça küçük olabilir, bu nedenle dikkatli bir şekilde ciltteki siyah veya kahverengi noktalara bakın .; Mümkünse birinden vücudunuzu keneler için incelemenize yardım etmesini isteyin .; Bir yetişkin çocukları dikkatle incelemelidir.

Doktoru ziyaret ettiğinde neler beklenir