alkol kullanma bozukluğu için sinclair yöntemi

Alkol Kullanım Bozukluğu (AUD) için klinik olarak kanıtlanmış bir tıbbi tedavi olan Sinclair Metodunun farkındalığını artırmak için ABD’nin kâr amacı gütmeyen C Üç Vakfı’nın yanı sıra çalışan bir yardım kuruluşu C3 Vakfı Avrupa.

Arka fon

Bu broşürün amacı

Yoksun bırakma veya ılımlılık yönetim yöntemlerinin başarılı olduğu kanıtlanmış birçok kişi var; fakat sahip olmadığı ve / veya bilimsel araştırmaya dayanan, tıbben tabanlı bir yöntem arayan ve bu konuda inanç gerektirmeyen kişiler için. daha yüksek bir güç veya grup oturumlarına veya toplantılara katılma, Sinclair Metodu’nun ilgisi olabilir.

Doktor David Sinclair, 20 yılı aşkın bir süredir AUD okumak için hayatını sürdürecek bir doktor, alkol tüketmeden önce bir opioid bloke edici ilacın kullanılması, beynin ödül mekanizmasını kesintiye uğrattığını, böylece alkol kullanımına ve arzusunun farmakolojik yok oluşuna neden olduğunu keşfetti. Dr Sinclair’in araştırmalarının çoğunu yaptığı Finlandiya’daki ulusal sağlık hizmeti (Finlandiya Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsünün kısmi finansmanı ile), AUD’lı kişilerin tedavisi için Sinclair Metodunu önerdi.

Bu ilaçların 120’den fazla klinik çalışması yapılmıştır ve bunların sonuçları The Sinclair Method – Clinical Trial Evidence’dan elde edilebilir. Sonuçlar, bu ilaçların sadece Sinclair Metodu ile uyumlu olanların% 78’inde etkili olduğunu değil, her iki ilacın da güvenli ve bağımlı olmadığının göstergesidir.

Sinclair Metodu uyarınca nalmefen veya naltrekson, alkolden önce alkol tüketilen her gün sırasıyla 2 saat veya 1 saat alınır. Belirli bir günde hiçbir alkol tüketilmeyecekse, normal yaşam olaylarından ve aktivitelerinden elde edilen normal endorfin ödüllerinin keyfine varmasına izin veren bir tablet gerekmez.

Tekrar tekrar istihdam edildiğinde, bu süreç yavaş yavaş beyni önceden bağımlı hale getiren durumuna geri döndürür. Bu yeniden ayarlama sürecini gerçekleştirmek için geçen süre değişebilir ve bazı insanlar için birkaç ay sürebilir. Beyindeki alkol varlığında üretilen endorfinlerin takviye olmaması, istekte azalmaya neden olur. Bu süreç zamanla meydana gelir – tipik olarak 3 ila 4 ayda, ancak bazı durumlarda 9 ila 10 ay boyunca – ve kompulsif içki, bir zamanlar yaptığı gibi aynı önemi taşımıyor. Sinclair Metodu, Dünya Sağlık Örgütü’nün güvenlik sınırları içinde toplam yoksun bırakma ya da kontrollü, emniyetli, zaman zaman içki içme – örneğin toplumsal ortamlarda – total, ömür boyu sürecek bir yasağa alternatif sunan, etkili olan bir yöntem olduğu gösterilmiştir. İstenen.

Bu nedenle, ilaçlardan herhangi birinin kullanıcıları, ilk tercihte, tükenme sürecinin açıklandığı gibi çalışması için bir tablet aldıktan sonra alkol tüketmeleri gerekir. Tedavi ilerledikçe, alkol tüketiminde bir azalma ve alkolsüz günlerde bir artış meydana gelir. Bu, tedavinin çalıştığını gösterir. Tüketim seviyenizi düşürmek ve reçeteleme talimatlarına uyulmasına yardımcı olmak için ulaşılabilir hedefler belirlemenize yardımcı olması için doktorunuz ve destek danışmanınızla düzenli randevulara katılmak gereklidir.

Genelde Sinclair Metodu olarak da adlandırılmasa da, metod şu anda tüm Avrupa Birliği üye ülkelerinde nalmefene (Selincro®) ile kullanım için onaylanmıştır ve Avrupa çapında ilaç satışı Şubat 2013’te başlamıştır.

Naltrekson, 1990’lı yıllarda AUD vakalarında kullanılmak üzere onaylandı, ancak genellikle sadece daha önce yasak olanlarda istek yönetimi için bir yardımcı olarak bulundu. İlaçın jenerik durumu göz önüne alındığında, herhangi bir ilaç firmasının, Sinclair Metodunu yansıtacak şekilde reçete yazma talimatlarını değiştirmek için gereken parayı harcamak istemeyecektir.

C3 Foundation Europe’un izniyle kullanılan içerik ve bu broşürün telif hakkı C3 Foundation Europe’la birlikte verilir.