zuklopentiksol (klopiksol). zuklopentiksolün yan etkileri

Zuclopenthixol reaksiyonlarınızı yavaşlatabilir ve sizi uykulu hissettirir. Araç kullanmayın veya makine kullanmayın.

Zuclopenthixol Hakkinda

Şizofreni, bozuk fikirler, inançlar ve deneyimler veren zihinsel sağlık durumudur. Şizofreninin belirtileri arasında, yanlış olan inançları olan ve olağandışı şüphe uyandıran gerçek olmayan şeyleri duyma, görme veya algılama bulunur. Zuclopenthixol bu belirtilerin hafifletilmesine yardımcı olur. Beyindeki kimyasal maddeler dengesinde çalışır.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan insanlar için uygun değildir ve bazen ilâç sadece ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı, zuklopentiksol almadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo zuclopenthixol ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Önemli: kas sertliği, çok yüksek sıcaklık, şaşkın duygu, hızlı bir kalp atışı ve terleme gibi belirtiler yaşarsanız derhal doktorunuza danışmalısınız. Bunlar, nadir olarak görülen fakat nöroleptik malign sendrom olarak bilinen ciddi bir durumun bulguları olabilir.

Asla öngörülen dozu aşmayınız. Sizin veya başkasının bu ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.