trimipramin

Düzenli randevularınızı doktorunuzla birlikte tutun. Bu, doktorunuz ilerlemenizi kontrol edebilmeniz için geçerlidir.

Trimipramin hakkında

Trimipramin, trisiklik antidepresanlar adı verilen bir grup ilaça aittir. Depresyon tedavisinde reçete edilir.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan kişiler için uygun değildir ve bazen bir ilaç ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu sebeplerden dolayı, trimipramini almadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir.

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, trimipramin ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Eğer trimipramin kaynaklı olabileceğini düşündüğünüz başka belirtilere rastlarsanız, daha fazla tavsiye için doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Asla öngörülen dozu aşmayınız. Sizin veya başkasının bu ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, hemen yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.