rotigotin yamaları, nevro yamaları. dopamin antagonistleri

Her gün bir düzeltme eki uygulayın.

Rotigotine yamaları hakkında

Bazen, rotigotin kullanan insanlar, gün boyunca yorulmak için çok az uyarı ile aniden uyudu. Buna maruz kalırsanız, mümkün olan en kısa sürede araç kullanmayın ve doktorunuza randevu alın. Rotigotin bazı insanlarda dürtüsel davranış türlerine neden olabilir.

Rotigotin genellikle Parkinson hastalığını tedavi etmek için reçete edilir. Parkinson hastalığı beyninizin kas hareketlerinizi koordine etme şeklini etkiler. Beyninizin küçük bir bölümündeki substantia nigra adlı bir dizi hücre hasar görür ve ölür. Bu beyin hücreleri, dopamin adı verilen bir kimyasal üreterek omurilikteki sinirleri iletir ve vücudun kaslarını kontrol eden bu mesajlardır. Beyindeki hücreler hasar gördüğünden, üretilen dopamin miktarı azaltılır. Beynin bu bölümündeki hücrelerdeki düşük seviyeli dopamin ve hücre azalması kombinasyonu, kaslara sinir mesajlarının yavaşlamasına ve anormal hale gelmesine neden olur. Bu, Parkinson hastalığının sertliği, sallanması (titreme) ve hareket yavaşlığı gibi ana semptomlarını üretir.

Rotigotin huzursuz bacak sendromunu (RLS) tedavi etmek için de kullanılır. Bu, rahatlamanız için bacaklarınızı taşımak için teşvik eden, bacaklarında rahatsız edici bir his. Rotigotin, bu semptomların sıkıntıya neden olduğu kadar şiddetli olduğunda yardımcı olabilir.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan kişiler için uygun değildir ve bazen bir ilaç ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı, yamaları kullanmaya başlamadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, rotigot ile ilişkili yaygın olanları içermektedir. Yamalarla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Yamalar nedeniyle olabileceğini düşündüğünüz başka belirtilere rastlarsanız, lütfen daha ileri tavsiyeler için doktorunuzla veya eczacınızla görüşün.

Sizin veya başkasının bu ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, hemen yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Herhangi bir ilaç satın alırsanız, daima bir eczacı ile birlikte diğer ilaçlarınızla güvende olduklarını kontrol edin.

Bu ilaçla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen eczacınıza danışın.