salbutamol inhaler dozajı ve diğer salbutamol bilgisi – hasta

Salbutamol, güvenilir bir inhaler.

Salbutamol inhalerler hakkında

Solunum cihazını kullandıktan sonra belirtileriniz düzelmezse, derhal doktorunuzla irtibata geçin.

Sigara içme. Sigara, ciğerlere tahrişe neden olur ve durumunuzu daha da kötüleştirecektir.

Salbutamol’a bronkodilatatör ilaç adı verilir çünkü solunum yollarınız genişler (genişler). Akciğerlerinizdeki hava geçişlerini açarak çalışır; böylece hava akciğerlerinize daha rahat akar. Bu, öksürük, hırıltı ve nefes darlığı hissi gibi astım ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olur. Birkaç dakika içinde çalışmaya başlar ve etki 3-5 saat arasında sürer.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan insanlar için uygun değildir ve bazen ilâç sadece ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu sebeplerden dolayı, bir salbutamol inhaler kullanmaya başlamadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, salbutamol ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İnhalatörünüzle birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

İnhalatörden kaynaklanabilecek başka semptomlar yaşarsanız, doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Herhangi bir ilaç satın alırsanız, bir eczacı ile birlikte diğer ilaçlarınızla güvende olduklarını kontrol edin.

Ameliyat veya diş hekimliği tedavisi görüyorsanız, uyguladığınız tedaviyi yapan kişiye hangi ilaçları aldığını söyleyin.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.