potasyum tuzları bilgisi. potasyum tuzları kullanır – hasta

Her bir dozunuzu atıştırma veya yemekten sonra alın.

Potasyum hakkında

Vücudumuzda doğru miktarda potasyum olması sağlık açısından önemlidir. Çoğu insan için, çeşitli meyve, sebzeler ve diğer taze gıdalar içeren normal sağlıklı bir diyet iyi miktarda potasyum sağlar.

Yukarıdakilerden herhangi biri geçerliyse, doktorunuz kanınızdaki potasyum miktarını değerlendirecek ve gerekirse düşük potasyum düzeylerinin yerini alacak bir potasyum takviyesi tayin edecektir.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan kişiler için uygun değildir ve bazen bir ilaç ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı, potasyumu almadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, potasyum ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Potasyumdan kaynaklandığını düşündüğünüz başka semptomlar yaşarsanız, daha ileri tavsiyeler almak için doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Asla öngörülen dozu aşmayınız. Sizin veya başkasının bu ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, hemen yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Herhangi bir ilaç satın alırsanız, bir eczacıyla reçeteli ilaçlarınızla almaya uygun olduklarını kontrol edin.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.