Enflamasyon için prednizolon göz damlaları (predsol, pred forte, minims)

Prednizolon göz damlası genellikle bir göz uzmanı tarafından reçete edilir.

Prednizolon göz damlaları hakkında

Prednizolon göz damlaları, kısa süreli inflamatuvar göz rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Genellikle bir göz uzmanı tarafından reçete edilir. Bunlar, iltihabı, kızarıklık ve tahrişi gidermeye yardımcı olan bir kortikosteroid (bazen ‘steroid’ olarak adlandırılır) içerir.

Bunun sizin için doğru bir tedavi olduğundan emin olmak için, prednizolon damlaları kullanmaya başlamadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlı etkileri ile birlikte, göz damlası, herkesin onları deneyimlemesine rağmen istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki tablo, prednizolon göz damlaları ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. Damlalarınızla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni bir tıbbı ayarlarken, istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Bazen insanlar göz damlalarına alerjik olabilir, özellikle göz damlası bir koruyucu içeriyorsa. Gözlerinizin etrafında bir döküntü hissi, herhangi bir şişme veya kaşıntı fark ederseniz, damlaları kullanmayı bırakın ve tavsiye almak için bir doktora başvurun. Gözlerde görülen diğer belirtilere rastlarsanız, daha fazla bilgi için doktorunuzla veya eczacınızla görüşün.

Birinin bu ilacın bir kısmını yutduğundan şüphelenirseniz, yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Bir ameliyat veya diş hekimliği tedavisi görüyorsanız, hangi ilaçları kullandığını tedavi uygulayan kişiye bildirin.

Herhangi bir ilaç satın alırsanız, bir eczacı ile birlikte diğer ilaçlarınızla güvende olduklarını kontrol edin.