sodyum kromoglikat göz damlaları. yan etkiler ve bilgi

Sodyum kromoglikat damlaları saman nezlesi gibi alerjilerin neden olduğu kırmızı, sulanmış, kaşıntılı gözleri tedavi etmek için kullanılır.

Sodyum kromoglikat göz damlaları hakkında

Göz damlası, ilk koyduğunuzda bulanık görülebilmesine neden olabilir. Araç veya makine kullanmadan önce temizlenmesi için bekleyene kadar bekleyin.

Allerjik konjunktivit, kırmızı, sulu, kaşıntılı gözlere neden olur. Ortak bir neden, saman nezonu mevsiminde polen alerjisi. Diğer az rastlanan nedenler ev tozu akarlarına, kozmetik ürünlere ve kontakt lens sorunlarına alerjidir.

Bunun sodyum kromoglikat göz damlaları kullanmaya başlamadan önce sizin için doğru tedaviden emin olmak için bir doktor veya eczacı ile konuşmanız önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, sodyum kromoglikat göz damlaları ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. Damlalarla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Göz damlaları, bazı kişilerin alerjik reaksiyon gösterebilecek koruyucuları içerir. Damlaları kullandığınız için gözünüz kırmızılaştıysa veya iltihaplanırsa, tavsiye için doktorunuza danışın.

Bu ilaç senin içindir. Durumları sizininkilerle aynı olsa bile asla başkalarına veremezsiniz.

Kazazedelerin bir kısmını kazara yuttuğundan şüpheleniyorsanız, tavsiye için yerel hastanenizin kaza ve acil servise başvurun.

Asla güncel olmayan veya istenmeyen ilaçları bulundurmayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.